Курс: Финансијска писменост за наставнике основних школа

Резултати из скорашњих истраживања финансијске писмености показују:

• ПИСА 2018: ученици из Србије заостају за чак 60 поена од међународног просека у финансијској писмености.
  • Истраживање Економског факултета у Београду: на узорку од преко 1000 учитеља и наставника из целе Србије, утврђено је да се 85% наставника не осећа компетентно да предају ове теме.
  • Према Закону о основном образовању и додатним актима Министарства просвете, основне школе су дужне да обезбеде образовање и стицање одређеног степена компетенција из ФП, а нарочито у оквиру предмета: математика, информатика, историја и географија, између осталих.

Online (Zoom) тренинг за наставнике „Едукација из финансијске писмености кроз општеобразовне предмете у основним школама“ – како да наставници укључе теме из финансијске писмености у своје предмете.

Курс траје 2 дана (6 школских часова) и планиран је за 5. и 6. новембар, као и за 17. и 18. новембар.

Детаљније о курсу можете погледати овде.

За сва додатна питања и информације можете нас контактирати путем email-a strucnousavrsavanje@ekof.bg.ac.rs или путем телефона 011/2622-734; 069/8066-420